Ludzie Putina- bestsellerowa książka Catherine Belton

O czym opowiada książka Ludzie Putina (najchętniej kupowane)?

Ludzie Putina. Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się ku zachodowi to bardzo skrupulatny opis wydarzeń oraz procesu przejmowania władzy przez Vladimira Putina, który sprawił, że zostały pogrzebane wszelakie nadzieje na lepszą przyszłość dla demokratycznej Rosji, a rozpoczęły się tym samym bardzo niebezpieczne czasy dla mieszkańców zarówno tego kraju, Europy jak również całego świata. 

Bezapelacyjnie, Vladimir Putin to jeden z najbardziej wpływowych ludzi na całym świecie. Z jego zdaniem muszą liczyć się przywódcy krajów europejskich, jak również największe potęgi światowe jak Chiny czy Stany Zjednoczone. Dlatego też wielu ludzi w Polsce i na świecie chciałoby dowiedzieć się, w jaki sposób Putin doszedł do władzy i kogo musiał, mówiąc kolokwialnie, wygryźć, aby zostać najpotężniejszym człowiekiem na Kremlu. 

Z odpowiedzią na te pytania przychodzi dziennikarka śledcza Catherine Belton, która w swojej książce krok po kroku opisuje bardzo wiele procesów, do których musiało dojść, aby Putin zdobył władzę. Rezultatem tych działań jest makabryczna historia działań odwetowych przez KGB, które działało jeszcze w trakcie upadku Związku Radzieckiego. Wówczas sieć agentów miała za zadanie wyprowadzić miliardy dolarów z Rosji do krajów zachodniej Europy. Ostatecznie, po przejęciu władzy przez Putina jego sieć kontaktów, sięgające aż do Szwajcarii, jak również Londyn i Brighton Beach. 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup tej książki??

O mocarstwowych zamiarach Vladimira Putina możemy przekonać się obecnie, w czasie inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, kiedy to każdego dnia ginie setki, a nawet tysiące obywateli tego kraju, co sprawia, że również Polska musi liczyć się z wieloma przykrymi konsekwencjami tej sytuacji. Wśród recenzji czytelników tej książki nie brakuje opinii, jakoby była ona bardzo wstrząsająca i tym samym poszerzała horyzonty na wiele problemów współczesnego geopolitycznego świata. Podsumowując, ta książka to idealny wybór dla wszystkich miłośników historii najnowszej.